Русско-турецкий, турецко-русский перевод смс писем текстов 4 - Страница 78 - Форум — Форум о Турции - Мой дом Турция - BENİM EVİM TÜRKİYE
Türkçe:
Форма входа
логин
пароль
Наш опрос
Говорите ли Вы в своей повседневной жизни по-турецки?
Всего ответов: 4021

Конвертер валют
Новости сайта
Проблемы с сервером
Почему возникают проблемы? Что делать? Это только у меня или у всех?
Новый набор на курсы турецкого
Новый БЕСПЛАТНЫЙ курс турецкого стартует 15 сентября! Не пропустите!
Авторские права на тексты
Яндекс на защите авторских прав сайта "Мой дом - Турция"
Все новости
Погода в Турции
Статистика
Пользователи
Гости сайта

Сегодня нас посетили:

Новое на форуме · Правила форума · Поиск по подфорумам · RSS

Страница 78 из 107«127677787980106107»
Модератор форума: Nermin, Anna 
Форум » Турецкий язык - Türkçe » Переводы турецко-русский и русско-турецкий - Türkçe-Rusça, Rusça-Türkçe çeviril » Русско-турецкий, турецко-русский перевод смс писем текстов 4 (Переводы с русского на турецкий с турецкого на русский)
Русско-турецкий, турецко-русский перевод смс писем текстов 4

Vilna

Дата: Вторник/ Salı, 19.02.2013, 10:19 | Сообщение # 1
Гид по Мармарису
Турковед
Награды: 67
Бесплатные переводы с турецкого на русский и с русского на турецкий.

Часть 1, Часть 2, Часть 3, Часть 5 (актуальная)

Вы переписываетесь с турком, но он не знает русского. И общего языка у вас нет... Что же делать? Все очень просто! Напишите текст смс на русском и разместите в этой теме. В максимально короткий срок наши переводчики переведут его на турецкий! ...Наконец-то Вы получили ответ от ашкыма! Но... он на турецком? Не стоит отчаиваться! Скопируйте текст, и мы как можно скорее переведем его с турецкого языка на русский абсолютно бесплатно!

Перевод смс, любовных писем, и любых других текстов с русского на турецкий и с турецкого на русский язык на сайте evimturkiye.com - это не бездушный перевод онлайн-переводчиков. Наши переводчики - это люди, которые стилистически и грамматический правильно, с душой, точно передавая всю эмоциональную окраску сообщения, переведут любые тексты.

Каждый день наши переводчики со стажем помогают людям. Каждый день они делают бесплатный двусторонний русско-турецкий перевод. Вы всегда можете рассчитывать на корректную передачу Вашей информации.

Потому что наша главная задача - сделать вас двоих капельку счастливее и чуточку ближе!

Princesssssssss - уже 9 лет.

Я - Наташа. Я не хочу работать. Я хочу в Турцию - 8 лет.

Самый простой способ превратить друга во врага - дать совет, который он не хочет слышать - 5 лет.
Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Четверг/ Perşembe, 17.07.2014, 20:20 | Сообщение # 1926
Заядлый турист
Награды: 0
Цитата Ju2705 ()
ASKIM NASILSIN BEN SENI COK OZLUYORUM SEN BENIM KALBIMDESIN HEP ORADA KALACAKSIN ARAMIZDAKI MESAFE UZAKTA OLSA SEN YANIMDASIN KALBIMDESIN

Любимая, как ты? Я по тебе очень скучаю. Ты в моем сердце, и всегда там останешься. Хотя между нами большое расстояние, ты рядом со мной. Ты в моем сердце.

İnsanda her şey güzel olmalı; hem yüz, hem kıyafet, hem ruh, hem de düşünce.
Оффлайн/ Off- line

Glorsya

Дата: Четверг/ Perşembe, 17.07.2014, 21:12 | Сообщение # 1927
Новичок
Помогите перевести
her anım sankı senınle eskısehırde ( ескшехир ето город)

Her günüm senınle olsun ıstıyorum
Спасибо
Оффлайн/ Off- line

EMÇ

Дата: Четверг/ Perşembe, 17.07.2014, 21:45 | Сообщение # 1928
Посол в Турции
Награды: 11
Glorsya,
Цитата
her anım sankı senınle eskısehırde ( ескшехир ето город)
Her günüm senınle olsun ıstıyorum

Каждый мой момент как будто с тобою в Эскишехирде.
Каждый мой день с тобою быть хочу.

Сообщение отредактировал EMÇ - Четверг/ Perşembe, 17.07.2014, 21:46
Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 08:03 | Сообщение # 1929
Новичок
Девочки, доброе утро!

ASKIM GUNAYDIN IYI 4ABAHLAR GUNUN NESELI VE MUTLU OLSUN GECE HIC YATAMADIM HEP SENI DUSUNDUM SABAHA KADAR SIGARA ICTIM ASKIM DUN SESINI DUYMAK COK GUZELDI

Спасибо!!!!
Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 08:17 | Сообщение # 1930
Заядлый турист
Цитата Ju2705 ()
ASKIM GUNAYDIN IYI 4ABAHLAR GUNUN NESELI VE MUTLU OLSUN GECE HIC YATAMADIM HEP SENI DUSUNDUM SABAHA KADAR SIGARA ICTIM ASKIM DUN SESINI DUYMAK COK GUZELDI

Любимая! Доброе утро, хорошего дня. Пусть твой день будет счастливым и радостным. Ночью совсем не мог лечь спать, все о тебе думал до утра, курил. Любимая, вчера очень приятно было услышать твой голос.

Сообщение отредактировал Yulliya - Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 08:18
Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 08:41 | Сообщение # 1931
Новичок
И еще:

CANIM SEN UZULME TAMAM HER SEY COK GUZEL OLACAK BANA INAN COK MUTLU OLACAZ SEN UZULURSEN BEN DAYANAMAM CICEYIM CANIM KARIM SENI SEVIYORUM

Спасибо
Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 09:10 | Сообщение # 1932
Заядлый турист
Цитата Ju2705 ()
CANIM SEN UZULME TAMAM HER SEY COK GUZEL OLACAK BANA INAN COK MUTLU OLACAZ SEN UZULURSEN BEN DAYANAMAM CICEYIM CANIM KARIM SENI SEVIYORUM

Душа моя, не расстраивайся, ладно? Все будет хорошо. Верь мне, мы будем очень счастливы. Если ты будешь расстраиваться, я этого не смогу перенести. Цветочек мой, душа моя, жена моя, люблю тебя.

Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Пятница/ Cuma, 18.07.2014, 15:38 | Сообщение # 1933
Новичок
И еще ))

CANIM BITANEM SENI COK SEVIYORUM SENIN MESAJ YAZMAN BENI COK MUTLU EDIYOR SENI DUNYA KADAR SEVIYORUM BITANEM

Спасибо!!!

Добавлено (18.07.2014, 15:38)
---------------------------------------------
Девочки, помогите!

ASKIM CANIM SENI HAYAL EDIYORUM INAN KAFAYI YICEM SENSIZ ND YAPCAM BILMIYORUM YANLIZ KALINCA HEP AGLIYORUM

Спасибо!!!!

Оффлайн/ Off- line

Nena

Дата: Суббота/ Cumartesi, 19.07.2014, 00:13 | Сообщение # 1934
Житель Турции
Награды: 1
Her otobüse bindiğimde Uma Thurman’a dönüşüp Kill Bill misali katliam fantezileri kurmak yerine müzik dinleyerek camdan dışarı seyretmeyi çok isterdim. Ama pişkini ayrı, göstere göstere yapanı ayrı, usul usul elini sana değdireni ayrı, hepsini ayrı dövmek ve pişman etmek istiyorum.
Selmini
15 Temmuz 2014
244
Evet o muhteşem mevsimdeyiz, sokağa adımınızın gölgesi düşünce sensörlü lamba gibi kadın varlığınızı algılayıp türkü çığrılan mükemmel aydayız. Sıcaklık her gün artıyor, güneş parıldıyor, kıyafetlerimiz normal dünya standartlarında yazlık konumuna ayarlandı ancak bir sorun var, konum Türkiye!

Yazın sıradan bir gündü, yurtdışından arkadaşım gelmişti, Taksim’de buluşacaktık… 10 dakika geciktik. Daima yüzü gülen Yunan arkadaşım baktım tedirgin. “nerdesiniz!” dedi. Sonra bana döndü ve sordu: “neden bakıyorlar?”. Önce anlamadım, sonra ben de “baktım”. Kızın üzerinde yere kadar askılı siyah elbise, ayağında terlik, sıradan bir kıyafet. Ama gerçekten “bakıyorlardı”. Doğduğumdan beri algılarımı kapattığım, görmediğim ya da bünyemi görmemeye zorladığım iğrenç bakışlardı bunlar. Bakarlar dedim Türkiye’de nedeni yok, rahatsız olmamaya çalış, duyma, görme, sonra ben utandım, dediğimden de bakışlardan da… Kızcağız 10 dakikada Taksim meydanında yalnızca erkeklerin bakışları yüzünden ağladı ağlayacak. Neden bakıyorlar çünkü açlar, çünkü bu ülkede cinsellik tabu, kadın görünce böyle mal mal uzaylı görmüş gibi bakıyorlar diyemedim. Zaten İngilizce mal mal diyemem. Mal mal bakmak bize mi mahsus acaba?

Yine bir yaz günü, masterdan yeni dönmüşüm, evindeyim, mutluyum, ertesi gün ilk kez dışarı çıkacağım. Yurtdışındayken hiç düşünmeden üzerime geçirdiğim yeşil elbisemi giydim, normal, yazlık elbise işte, Miami’de okumadım, Londra’daydım, orada yazlar soğuk olur. İstikamet 10 dakikalık yürüyüşle Gayrettepe Metro oradan Taksim. Evden çıktıktan sonra her adımda bir şey fark ediyorum, 1 sene boyunca unuttuğum, bir zamanlar alıştığım için fark etmediğim, ama 1 senelik aradan sonra çok fena batan bir şey. 10 dakikalık güzergah boyunca, Gayrettepe’de her erkek bana bakıyor. Sanki tüm bu erkeklerin günahlarını taşıyorum. Çekinmeden pervasızca bakıyorlar. Ben değilim baktıkları biliyorum, güzel, çirkin, kısa, uzun, zayıf, şişman, pardesülü, elbiseli… Siz değilsiniz baktıkları. Etiniz, kadınlığınız. Adımlarım öyle bir hızlanıyor ki, neredeyse koşuyorum. Taksim meydanından İstiklal Caddesine yürümekten vazgeçiyorum, Tünel’de buluşalım diyorum, Tünel metrodan çıkıp suç işlemiş gibi buluşacağımız yere oturuyorum. Kan ter içindeyim. Çok ama çok sinirliyim. Bu ülkeye ve içinde yaşayan erkeklere, onları yetiştiren annelere, babalara, tüm topluma, tüm medyaya, devlete herkese sinirliyim. O zaman yeni döndüğüm İngiltere ile Türkiye’de kadın olmanın farklarından biri de bu diye düşünüyorum, sürekli bir özgürlük kısıtlaması, bir tedirginlik. O baktı, bu bakacak, oradan hızlı geç, bu mahalle nezih, rahatla, adam geliyor, başını önüne eğ, gülme, mümkünse yalnız kalma. Kız doğmuşsun çünkü, ne giysen ne yapsan günahkarsın, davetkarsın, suçlusun. Sana laf atsa, hatta taciz etse senin suçun, senin yaptığın terbiyesizlik çünkü, evinin dışındasın, olmaman gereken yerdesin, sokaktasın, hele bir de üzerinde yazlık bir elbise varsa artık sana ben ne diyim?

Annemle alışverişe çıkardık. Bir elbise beğenirim, annem “güzel ama İstanbul’da giyilmez, nerde giyeceksin, tatilde giysen bir haftalık tatil için almaya değmez” derdi. İstanbul’da giyilmeyecek kıyafetler, dizde elbiseler ya da sadece askılı olduğu bu şekilde kategorize edilirdi. Aslında İstanbul’da giyillirdi. Çünkü ülkemizde İstanbul’un giyiniş kuralları ve Bodrum’un giyiniş kuralları diye ayırım yapan bir yasa yok. Olsa olsa tek bir fark var o da erkek sayısı, yani “bakan” erkek sayısı. Yani aslında sokakta pislik gibi bakmasalar, rahatsız etmeseler, laf atmasalar, ayıplamasalar, suçlu gibi psikolojiyle hayatınız o elbiseyi giydiğiniz için zindan olmasa pekala o aynı elbiseyi İstanbul’da da Bodrum’da da rahatlıkla giyebilirsiniz. Ha Bodrum’da çok mu farklı? Değil, belki sayıca, belki orada daha çok askılı elbise giyen var ve bu normallik normalleşiyor, siz de dünyanın en normal kıyafetiyle kendinizi uzaylıymış gibi hissetmiyorsunuz en azından. Yoksa memleketin her yerinde aynı zihniyet… Erkeğin, bakma, laf atma, taciz etme, elleme, rahatsız etme, takip etme, korkutma hakkına karşılık sizin hızlı koşma ve evde oturma hakkınız. Daha fazlası değil.

Normal bir eylem olarak yürümek. Yürüdüğünüz muhite göre anormal olabilir.

Hayır bir de “burası İstanbul”. Ben diğer şehirleri bilemiyorum. Antalya’da ikamet eden arkadaşım mesela evine yazın misafirliğe gelen arkadaşlarıma şunu öğütlemişti: “mayoyla dolaşmayın, eve gelirken düzgün gelin, burası mazbut aile apartmanı, laf ediyorlar, zor durumda kalıyorum!”. Ben Miami’deki gibi bikinili kızlar yollarda paten kaysın demiyorum. (ki diyedebilirim, bunda tabi ki birşey yok ama standartlarım yüksek değil anlamında) Ama deniz kıyısı Antalya’da hava yazın 40 dereceyken Antalya’nın mazbut ailelerinin zihniyetini anlayamıyorum. Antalya’ya gelen turistlerin sürekli neden tacize maruz kaldığını ama anlayabiliyorum. Böyle giyiniyorsa “yollu” oluyor. Zaten turist demek Türk erkeği için orospu demek. Sınırsızca rahatsız edeceği, taciz edeceği bir kadın, kullan at, kullanana kadar da rahatsız et mantığıyla tacizin dozu hat safhada. (Neyse bu ayrı bir konu ama nolur rahat bırakın turistleri!)

Şort, pardon bacak…

Adapazarlı bir arkadaşım vardı. O zamanlar dersaneye gidiyorduk. Bir gün yazlıkta bana dizindeki bol bermuda şortu gururla göstererek “ben bu şortu dersaneye giderken giydim” dedi. Ne büyük devrim. Çünkü Adapazarında o zaman kadınlar şort giymiyordu, kot giyiyordu (şimdi ne giyiyorlar bilemiyorum) ve arkadaşım çok sıcak olduğu giymiş işte. O dize kadar şorttu bizim özgürlüğümüz. Onda bile tedirgin… Yazlık yerde bile şort giyerken tedirgin olurduk, bakkal bakar, manav bakar, söz olur, o olur bu olur, ama kimse onları suçlamaz, ayıplamaz, baktırmayacaksın efendim olur…

Aslında yaz da kış da değişen bir şey yok, gene rahatsız edici bakışlardan rahatsız olmaya devam edeceğiz. Ama yazın siz giysi katlarını üzerinizden attıkça erkeklerin taciz hakları da artıyor adeta, sanki “hakları” oluyor. Yazlık bir elbiseyle, hele (haşa!) şortla otobüse, dolmuşa, taksiye binmeniz, sokakta, durakta, balkonda ayakta durmanız bile sizin ne kadar haysiyetsiz biri olduğunuzun kanıtı sayılıyor, e adam napsın, böyle yollu gelmiş önüne taciz ediyor tabi! Her otobüse bindiğimde Uma Thurman’a dönüşüp Kill Bill misali katliam fantezileri kurmak yerine müzik dinleyerek camdan dışarı seyretmeyi çok isterdim. Ama pişkini ayrı, göstere göstere yapanı ayrı, usul usul elini sana değdireni ayrı, hepsini ayrı dövmek ve pişman etmek istiyorum. Oysa yapabildiğin ya 10 durak önce kendini dışarı atmak ya da otobüste kaçıp kovalamaca oynamak veya daha cesursan ses çıkarmak, itiraz etmek. Ses çıkarsan etrafındakilerin tepkisini bilemiyorsun.. Genellikle tepki ya tepkisizlik, ya da senin manyak olman veya “hem suçlu hem güçlü” olman üzerinde dolaşıyor, çaresiz siniyorsun…

2014 yılında istediğimizi istediğimiz zamanda giymek gibi basit bir özgürlüğü savunmak acı ama bunu savunmazsak alan daralıyor ve gittikçe daha da taviz veriyoruz. Çare kendini kısıtlamamak, takmamak sanırım ama kolay değil. Ayrıca en basit bir taciz, bir laf atma bile korkmanıza, sinmenize neden olacak, en iyi ihtimalle o gününüz zehir olacak veya sinirden köpüreceksiniz. Kötü ihtimalleri düşünmek istemiyorum…

Aslında giyiniş farketmiyor, mevsim farketmiyor, tesettürlü de olsanız, askılı elbiseli de memleket kadın görünce garipseyen, onu topluma ait görmeyen, görmediği için sokakta yürüyen kadına her şekilde davranabileceğini düşünen erkeklerle dolu. Ama üzerine yazın şu zihniyetliler de ortaya çıkıyor: açtığına göre bakarım. Yani kolunuzu da açsanız o bakar. Hakkı çünkü. Yaz günü uzun kollu giymeyen aklınıza şaşayım sizin. Bileğinizi bile göstermeseniz yine de bakacak zaten. Çünkü o zihniyete göre kadınsanız zaten her türlü davranışa müstehaksınız.

İstediğimizi taciz edilmeden giyebilmek özgürlüğünü talep etmek zorunda olmak bile üzüyor insanı. Ama bu saçmalıklar normalleştikçe aşılacak. İstediğimizi giyme konusunda ısrarcı oldukça, başkalarına aldırmadıkça, taciz karşısında birlik oldukça, belki tacizcileri mümkün olduğunca ifşa ettikçe, sesimizi duyurdukça, kadın olduğumuz veya kıyafetimiz yüzünden hiç bir şey çekmek zorunda olmadığımızı birbirimize ve özellikle erkeklere hatırlattıkça özgürlük alanımız daha da genişleyecek. Yoksa eğer baskıyı, tacizi kabul edeceğiz ve solacağız, sürekli başkalarının korkusunda ya da gölgesinde yaşamaktan…

Kadınız, istediğimiz kıyafetle, istediğimiz yerde biz de varız…
Вот вам и турки...
переведите для девочек) моральная подготовка)
Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Воскресенье/ Pazar, 20.07.2014, 18:43 | Сообщение # 1935
Новичок
Девочки, здравствуйте!
Помогите, пожалуйста!! (Накопилось...)

ASKIM ONCE BEN KUTLUYORUM SENI VE SENI COK COK OPUYORUM DUDAKLARINDAN SENIN HER YERINI OPTUM CANIM ASKIM SEVGILIM BITANECIK KARIM HER SEYIM SENSIN NEFESIM

TAMAM BITANEM SENIN SESIMMI DUYMAK ISTEDIM COK OZLEDIM ASKIM GELDIYIN ZAMAM SANA SARILIP YATAKTAN HIC CIKMICAM HER YERINH OPUP KOKLUCAM SIMDI YANIMDA OLSAYDIN

SENI Septembir AYININ SONUNDA BEKLIYORUM TURKIYE TAMAM ASKIM BEN DURAMICAM SENSIZ BENIMDE HER SEYIM BITER O ZAMANA NE DERSIN HAYATIM BANA CEVAP VER

SENI BEKLIYORUM ASKIM GELIRMISIN TATILE BURAYA SANA IHTIYACIM VAR SENI GMNRMEK ISTIYORUM SANA SARILMAK SENLE OLMAK ISTIYORUM NE DERSIN

ASKIM ANLAMADIM EYLULUN SONUNDA GELCENMI SENI COK ISTIYORUM COK OZLEDIM GELCENMI ASKIM SENI HISSETMEK ISTIYORUM COK COK SEVIYORUM

Спасибо!!!!

Сообщение отредактировал Ju2705 - Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 06:49
Оффлайн/ Off- line

Irishka85

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 08:20 | Сообщение # 1936
Влюбленный в Турцию
Награды: 2
Девочки уже вторые сутки у мужа не достурен телефон , я очень переживаю помогите перевести  хочу спросить у родственников что с ним 

Добрый день  Простите Пожалуйста за беспокойство , я хотела написать вашей маме , Атиллиной сестре, но не нашла ее в Фейсбуке Уже как третий день у Атиллы не отвечает телефон , он не доступен, последний раз мы говорили 16.07.14 все было хорошо, а когда я позвонила 19.07.14 то телефон был отключен  и до сих пор не работает.Скажите с ним все хорошо, я схожу с ума не знаю что думать, очень переживаю , передайте Пожалуйста вашей маме что я очень волнуюсь и не знаю что делать.Спросите Пожалуйста ее все ли с ним в порядке.Пусть он позвонит мне пожалуйста.  Я буду ждать ответ от вас или от вашей мамы.Я не сплю с 19 числа очень переживаю.Можно ли ему как то позаонить на работу? Простите за беспокойство эможет у него просто сломался телефон, это Ирина жена Атиллы

Сообщение отредактировал Irishka85 - Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 15:58
Оффлайн/ Off- line

Janefin

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 13:13 | Сообщение # 1937
Турковед
Награды: 50
Цитата Ju2705 ()
CANIM BITANEM SENI COK SEVIYORUM SENIN MESAJ YAZMAN BENI COK MUTLU EDIYOR SENI DUNYA KADAR SEVIYORUM BITANEM

Дорогая моя, единственная, я тебя очень люблю, я очень счастлив тому, что ты мне пишешь; я люблю тебя, как мир, моя единственная.
Цитата Ju2705 ()
ASKIM CANIM SENI HAYAL EDIYORUM INAN KAFAYI YICEM SENSIZ ND YAPCAM BILMIYORUM YANLIZ KALINCA HEP AGLIYORUM

Любовь моя, душа моя, я мечтаю о тебе, поверь; без тебя я пропаду, не знаю, что буду делать, если оставишь меня, я всегда буду плакать.
Цитата Ju2705 ()
ASKIM ONCE BEN KUTLUYORUM SENI VE SENI COK COK OPUYORUM DUDAKLARINDAN SENIN HER YERINI OPTUM CANIM ASKIM SEVGILIM BITANECIK KARIM HER SEYIM SENSIN NEFESIM

Любовь моя, сперва я радуюсь тебе и крепко-крепко целую, твои губы, каждую твою часть, душа моя, любовь моя, половиночка, моя жена, ты моё всё, мое дыхание.
Цитата Ju2705 ()
TAMAM BITANEM SENIN SESIMMI DUYMAK ISTEDIM COK OZLEDIM ASKIM GELDIYIN ZAMAM SANA SARILIP YATAKTAN HIC CIKMICAM HER YERINH OPUP KOKLUCAM SIMDI YANIMDA OLSAYDIN

Хорошо, единственная моя, я хотел услышать твой голос, очень соскучился, любимая моя, когда ты приедешь, я буду обнимать тебя, с кровати вообще не встану, буду всю тебя целовать, вдыхать твой аромат, хотел бы быть сейчас рядом с тобой.
Цитата Ju2705 ()
SENI Septembir AYININ SONUNDA BEKLIYORUM TURKIYE TAMAM ASKIM BEN DURAMICAM SENSIZ BENIMDE HER SEYIM BITER O ZAMANA NE DERSIN HAYATIM BANA CEVAP VER

Я жду тебя до конца сентября (сентябрь по-английски) в Турции, хорошо, любовь моя? Я не перестану (ждать), без тебя у меня тоже все закончится тогда, что скажешь, жизнь моя, сообщи мне.
Цитата Ju2705 ()
SENI BEKLIYORUM ASKIM GELIRMISIN TATILE BURAYA SANA IHTIYACIM VAR SENI GMNRMEK ISTIYORUM SANA SARILMAK SENLE OLMAK ISTIYORUM NE DERSIN

Я тебя жду, любимая, в отпуск приедешь сюда? Ты мне нужна. Хочу увидеть тебя, обнять, быть с тобой хочу. Что скажешь?
Цитата Ju2705 ()
ASKIM ANLAMADIM EYLULUN SONUNDA GELCENMI SENI COK ISTIYORUM COK OZLEDIM GELCENMI ASKIM SENI HISSETMEK ISTIYORUM COK COK SEVIYORUM

Любимая, я не понял. Приедешь в конце сентября? Я очень тебя хочу, очень соскучился по тебе. Любимая, приедешь? Хочу чувствовать тебя, очень-очень тебя люблю.

Никогда не спорьте с идиотами. Вы опуститесь до их уровня, где они вас задавят своим опытом. М.Твен

Ко всему подлец-человек привыкает..
Оффлайн/ Off- line

Ada

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 13:28 | Сообщение # 1938
Знаток Турции
Награды: 3
как перевести?sagol

yaziyon mu sen deli

*Люди, которые избегают неудачи, также избегают и успеха.

*кормилец-мужчина тратит деньги на пустяки и не будет экономить на вас .Мужчина, который действительно любит, никогда не заставит вас просить у него деньги на самое необходимое.Все, что он делает, будет сводиться к попыткам обеспечить любимую женщину всем необходимым.Знайте: вы вправе ожидать, что мужчина заплатит за ваш обед, билет в кино и все другое, что он должен оплачивать, в обмен на ваше время.
Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 13:29 | Сообщение # 1939
Новичок
Janefin,
спасибо Вам огромное )))

извините, ещё добавилось...
длинные - не собираются по смыслу до конца...

ASKIM SIMDI DENIZ KENARINDAYIM IS BITTI SEMMI DUSUNUYORUM HERSEY GUZEL AMA BIR SEN YOKSUN ASKIM YANIMDA OLMANI COK ISTERDIM SENIN ICIN OLURUM BENIM DUNYAM SEN

ASKIM BENDE COK MUTLUYUM CUMKU BENDE SENIN GELCEGIN GUNU BEKLIYORUM SENI HAYAL EDIYORUM SENI BU GUN ARICAM TELEFONLA TAMAM SEN BENIM MELEYIMSIN CANIM

ASKIM BEN SAKA YAPMIYORUM SENI SEVIYORUM SENLE OLMAK ICIN HER SEYIMI VERDIM SENINLE OLAYIM DIYE BENIM ICIN SEN ONEMLISIN SENI BIRAKMAM ASLA TAMAM ANLADIN ASKIM

BEN SANA YALAN HIC SOYLEMEDIM SENIN BILMEN LAZIM BENIM SEVGIMDE YALAN YOK BENIM SENDEN BASKA BIRSEYIM YOK BENI BOYLE SEVERMISIN CUMKU BIRSEYIM YOK BUNUDA BIL. ASKIM BENIM SENI SEVDIME INANYONMU BANA BUNU SOYLE SON MESAJINI ANLAMADIM LUTFEN YAZARMISIN bekliyorum

спасибо!!!!!!
Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 15:25 | Сообщение # 1940
Заядлый турист
Цитата Ju2705 ()
ASKIM SIMDI DENIZ KENARINDAYIM IS BITTI SEMMI DUSUNUYORUM HERSEY GUZEL AMA BIR SEN YOKSUN ASKIM YANIMDA OLMANI COK ISTERDIM SENIN ICIN OLURUM BENIM DUNYAM SEN

Любимая, сейчас я на берегу моря. Работа закончилась. О тебе думаю. Все хорошо, только тебя нет, любимая. Любимая, очень хотел бы, чтобы ты была рядом. За тебя умру, ты мой мир.
Цитата Ju2705 ()
ASKIM BENDE COK MUTLUYUM CUMKU BENDE SENIN GELCEGIN GUNU BEKLIYORUM SENI HAYAL EDIYORUM SENI BU GUN ARICAM TELEFONLA TAMAM SEN BENIM MELEYIMSIN CANIM

Любимая, я тоже очень счастлив, потому что я тоже жду твоего дня приезда. О тебе мечтаю. Сегодня позвоню тебе по телефону, хорошо? Ты мой ангел, душа моя.

Цитата Ju2705 ()
ASKIM BEN SAKA YAPMIYORUM SENI SEVIYORUM SENLE OLMAK ICIN HER SEYIMI VERDIM SENINLE OLAYIM DIYE BENIM ICIN SEN ONEMLISIN SENI BIRAKMAM ASLA TAMAM ANLADIN ASKIM

Любимая, я не шучу. Тебя люблю, для того, чтобы быть с тобой, все отдал, чтобы с тобой вместе быть. Для меня ты очень важна. Тебя не покину никогда. Поняла, любимая?

Цитата Ju2705 ()
BEN SANA YALAN HIC SOYLEMEDIM SENIN BILMEN LAZIM BENIM SEVGIMDE YALAN YOK BENIM SENDEN BASKA BIRSEYIM YOK BENI BOYLE SEVERMISIN CUMKU BIRSEYIM YOK BUNUDA BIL. ASKIM BENIM SENI SEVDIME INANYONMU BANA BUNU SOYLE SON MESAJINI ANLAMADIM LUTFEN YAZARMISIN bekliyorum

Я тебе никогда не лгал. Мне нужно, чтобы ты знала, в моей любви нет лжи. У меня кроме тебя, ничего нет, меня таким любишь? Потому что у меня ничего нет, это знай. Любимая, ты веришь, что я тебя люблю? Мне это скажи. Последнее твое сообщение я не понял. Пожалуйста, напиши. Жду.

Оффлайн/ Off- line

Nermin

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 15:39 | Сообщение # 1941
Турковед
Награды: 68
astrologie,
Цитата astrologie ()
1. привет мой любимый ,не удобно тебя беспокоить моими проблемами,мы так давно с тобою не виделись что мой организм уже ослаблен от того что не чувствует твоих рук и поцелуев. Моя проблема в том что у меня нет тебя рядом ,очень все болит внутри ,я несколько раз попадала в больницу из-за страшных болей в животе,мои нервы очень слабые часто меняется настроения . В больнице мне сказали что это гормональный сбой ,а боли это у меня очень редко бывает близость с любимым человеком - это очень вредно для моего здоровья так как у меня еще нет детей ! Мое лекарство это ты от всего !

2.Если ты говаришь что ты меня любишь и в правду хочешь быть со мною я тебя очень прошу мой воздух сделай так чтобы мы по быстрее были вместе . Я устала быть одна всегда, иногда у меня опускаются руки и я начинаю думать что я тебе нужна для отдыха, если это так я не буду злится на тебя мы будем жить своей жизнью в своих странах и городах и видеться когда будет получатся , просто я не буду жить илюзиями о нашем прекрасном будущем.

3. Я живу мечтами о встрече с тобою, ты для меня воздух без которого жить не возможно мне иногда кажется что я задыхаюсь потому-что тебя нет рядом. Я хочу засыпать с тобою рядом и просыпаться, проважать и встречать тебя с работы спрашивать как прошел твой день. Я думала что никогда больше не полюблю, меня очень много раз в жизни обманывали и делали очень больно. Не поступай так со мною я этого не выдержу больше этой боли , даже если ты меня увидеть больше не захочешь останься мне просто другом который иногда спросит как у меня дела ..

1. Aşkım, seni sorunlarımı anlatarak rahatsız etmek istemiyorum, ama söylemem gereken bir şey var. Seninle uzun zamandır görüşmedik, ellerini ve öpücüklerini üzerinde hissetmediği için vücudum korunma kalkanını indirdi. Şu an gerçekten ciddi tıbbi sorundan bahsediyorum. Sen yanımda değilken karnımda sürekli tekrarlayan sancılar yüzünden birkaç kere hastanelik oldum, sinir sistemim de zayıfladığı için moralim sürekli değişiyor. Hastanede hormon bozukluğum olduğu, sancıların sebebinin ise cinsel ilişki eksikliği olduğu söylendi. Bu da çocuk sahibi olmadığım için ciddi sağlık sorunlarına yol açmış. Yani derdime derman sensin.

2. Gerçekten beni seviyorsan ve benimle olmak istiyorsan bir an önce kavuşmamız için bir şey yap ne olur. Hep yalnız olmaktan bıktım, bazen bir şey yapacak halim bile kalmıyor, bazen senin için gönül eğlendirecek bir kız olduğumu düşünmeye başlıyorum, gerçek öyleyse tamam, sana kızmayacağım, ikimiz de hayatlarımızı ayrı ülkelerde, ayrı şehirlerde yaşayacağız, sorun değil, ama en azından şu an ortak geleceğimizle ilgili kurduğum boş hayallerden kurtulmuş olayım.

3. Seninle buluşacağımız günü hayal ederek yaşıyorum, sen benim nefesimsin, içime çektiğim havasın, sen olmadan yaşayamam. Senin yanında yatıp kalkmak, işten döndüğünde günün nasıl geçti diye sormak istiyorum. Asla bir daha aşık olmayacağımı zannettim, hayatımda çok kandırılmama, çok aldatılmama, kalbimin çok kırılmasına rağmen sandığım gibi olmadı. Sen de beni incitme ne olur, bunu bir kez daha dayanamayacağımı biliyorum, beni bir daha görmek istemesen bile hayatımda ara sıra nasılsın diye soran arkadaş olarak kal.

Но честно скажу, ни о какой серьёзной проблеме со здоровьем он ничегошеньки из написанного не поймёт.

Irishka85,
Цитата Irishka85 ()
Добрый день  Простите Пожалуйста за беспокойство , я хотела написать вашей маме , Атиллиной сестре, но не нашла ее в Фейсбуке Уже как третий день у Атиллы не отвечает телефон , он не доступен, последний раз мы говорили 16.07.14 все было хорошо, а когда я позвонила 19.07.14 то телефон был отключен  и до сих пор не работает.Скажите с ним все хорошо, я схожу с ума не знаю что думать, очень переживаю , передайте Пожалуйста вашей маме что я очень волнуюсь и не знаю что делать.Спросите Пожалуйста ее все ли с ним в порядке.Пусть он позвонит мне пожалуйста.  Я буду ждать ответ от вас или от вашей мамы.Я не сплю с 19 числа очень переживаю.Можно ли ему как то позаонить на работу? Простите за беспокойство эможет у него просто сломался телефон, это Ирина жена Атиллы

Merhaba, …. Hanım / Bey.
Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim, annenize, Atilla’nın ablasına (если старшая) / kardeşine (если младшая) yazacaktım, ama maalesef annenizin sayfasını facebookta bulamadım, bu nedenle size yazıyorum kusuruma bakmayın. Ben İrina, Atilla’nın eşi. 3 gündür Atilla’ya ulaşamıyorum, telefonu kapalı, en son 16.07.2014 tarihinde konuştuk, her şey yolundaydı, sonra 19.07.2014’te aradığımda telefonu kapalıydı, hala da kapalı. O günden beri uyku bana haram oldu. Kocama ulaşamamam beni çok endişelendiriyor, aklımı kaçırıyorum meraktan. Size zahmet olmazsa lütfen annenizden Atilla ile ilgili bilgi alıp bana yazabilir misiniz? Mümkünse eşini aramasını isteyebilir misiniz? Bir şekilde işyerine telefon etme şansım var mı acaba? Cevabınızı merakla bekleyeceğim. Sizi rahatsız ettiğim için tekrar özür dilerim. Saygılar, İrina.

Говорить словами через рот всегда проще, чем ждать телепатов из отпуска.

Erkeklerin odun oluşu, kadınların tutunacak bir dal aramasındandır.
Оффлайн/ Off- line

Ju2705

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 17:45 | Сообщение # 1942
Новичок
Девочки, спасибо вам огромное за вашу помощь!!!
Она действительно очень нужна и важна!!!
Помогите еще, пожалуйста )))

BEN SENI ISTEMESEM SANA HER GUN MESAJ ATARMIYIM TELEFON EDERMIYIM ASKIM SENIN ICIN OLURUM GUNESIM BENIM TELEFONDA PROBLEM SENIN ARADIGINI GORTTYOM ACILMIYO

BEN SENI CANIMDAN COK ISTIYORUM COK COK ISTIYORUM SENSIZ YASAYAMAM SEN BENIM CANIMSIN SENI SEVIYORUM HAYATIM SENDEN VAZ GECMEM BENIM KARIM SEN OLACAKSIN CANIM

ARKADASIM BURDA KIZDINMI BANA SENI MUTLU ETMEK ICIN ONLARA SORDUM UZULME NE DEMEK DIYE NE OLURSA OLSUN BIZI KIMSE AYIRAMAZ TAMAM BEN SENSIZ YAPAMAM BENI ANLA

ASKIM BANA NEDEN YAZMIYON KIZDINMI YANLIS BISEY YAPTIMSA OZUR DILERIM BEN SENI UZMEK ISTEMEM SENI COK SEVIYORUM

Спасибо!!!!!
Оффлайн/ Off- line

astrologie

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 17:50 | Сообщение # 1943
Влюбленный в Турцию
Вот это очень очень срочно нужно перевести : Любимый я 1,5 недели буду у родителей бабушке очень плохо, я помогаю маме с хозяйством . Вай фая у родителей в деревне нет а мобильный интернэт иногда не работает , мой племянник играл в игры на моем телефоне и нечаянно удалил танго и еще несколько програм с телефона , чтобы их вернуть в телефон мне нужен вай-фай. Если ты захочешь мне позвонить по танго с этим будет проблема пока я у родителей.

Самые прекрасные моменты, бывают только с теми кого мы искренне любим.
Оффлайн/ Off- line

astrologie

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 17:53 | Сообщение # 1944
Влюбленный в Турцию
И вот это переведите пожалуйста :1 hafta sonra burda bayram ,Bu için iş çok aşkım ,Sana yazamadım özür dilerim

Оффлайн/ Off- line

diamonds

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 18:33 | Сообщение # 1945
Житель Турции
Награды: 4
Цитата astrologie ()
:1 hafta sonra burda bayram ,Bu için iş çok aşkım ,Sana yazamadım özür dilerim

Через неделю здесь наступит праздник (Шекер Байрам), поэтому дел очень много любимая. Я не мог тебе написать, прошу прощения.

Uçmak için kuş olmak gerekmez, küçük sevinçleriniz olsun yeter :)

Сообщение отредактировал diamonds - Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 18:35
Оффлайн/ Off- line

Liya36

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 21:27 | Сообщение # 1946
Новичок
Помогите пожалуйста перевести:

-seni sordu kendisine selamlarını
-suyledim
-tek kişilik hucrede kalıyor hastalamış

БОЛЬШОЕ СПАСИБО ЗА ПОМОЩЬ!!!!!!
Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 22:08 | Сообщение # 1947
Заядлый турист
Цитата Ju2705 ()
BEN SENI ISTEMESEM SANA HER GUN MESAJ ATARMIYIM TELEFON EDERMIYIM ASKIM SENIN ICIN OLURUM GUNESIM BENIM TELEFONDA PROBLEM SENIN ARADIGINI GORTTYOM ACILMIYO

Если бы я тебя не хотел, я бы тебе каждый день сообщения не посылал, не звонил бы. Любимая, умру за тебя. Солнце мое, с моим телефоном проблема. Я вижу, что ты звонишь, не могу ответить.

Цитата Ju2705 ()
BEN SENI CANIMDAN COK ISTIYORUM COK COK ISTIYORUM SENSIZ YASAYAMAM SEN BENIM CANIMSIN SENI SEVIYORUM HAYATIM SENDEN VAZ GECMEM BENIM KARIM SEN OLACAKSIN CANIM

Я тебя от всей своей души очень хочу, очень, очень хочу. Без тебя не смогу жить. Ты моя душа. Тебя люблю, жизнь моя. От тебя не откажусь. Ты будешь моей женой, душа моя.

Цитата Ju2705 ()
ARKADASIM BURDA KIZDINMI BANA SENI MUTLU ETMEK ICIN ONLARA SORDUM UZULME NE DEMEK DIYE NE OLURSA OLSUN BIZI KIMSE AYIRAMAZ TAMAM BEN SENSIZ YAPAMAM BENI ANLA

Здесь мой друг. Ты обиделась на меня? Для того, чтобы тебя сделать счастливой, их спросил. В любом случае не расстраивайся. Нас никто не разлучит. Я без тебя не смогу. Пойми меня.

Цитата Ju2705 ()
ASKIM BANA NEDEN YAZMIYON KIZDINMI YANLIS BISEY YAPTIMSA OZUR DILERIM BEN SENI UZMEK ISTEMEM SENI COK SEVIYORUM

Любимая, почему мне не пишешь? Обиделась? Если я сделал что-то неправильно, прошу прощения. Я не хочу тебя огорчать. Тебя очень люблю.

Оффлайн/ Off- line

Yulliya

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 23:06 | Сообщение # 1948
Заядлый турист
Liya36
-suyledim - скорее всего опечатка, -söyledim 'я сказал/сказала"
-tek kişilik hüçrede kalıyor hastalanmış - он находится в камере на 10 человек, заболел.

Оффлайн/ Off- line

Nermin

Дата: Понедельник/ Pazartesi, 21.07.2014, 23:26 | Сообщение # 1949
Турковед
Награды: 68
Цитата Yulliya ()
tek kişilik hüçrede kalıyor hastalanmış - он находится в камере на 10 человек, заболел.

на 1 человека - в одиночке
Цитата Liya36 ()
-seni sordu kendisine selamlarını
-suyledim

это одна фраза: он спросил о тебе, я передал ему приветы от тебя

Говорить словами через рот всегда проще, чем ждать телепатов из отпуска.

Erkeklerin odun oluşu, kadınların tutunacak bir dal aramasındandır.
Оффлайн/ Off- line

astrologie

Дата: Вторник/ Salı, 22.07.2014, 10:18 | Сообщение # 1950
Влюбленный в Турцию
Вот это очень очень срочно нужно перевести : Любимый я 1,5 недели буду у родителей бабушке очень плохо, я помогаю маме с хозяйством . Вай фая у родителей в деревне нет а мобильный интернэт иногда не работает , мой племянник играл в игры на моем телефоне и нечаянно удалил танго и еще несколько програм с телефона , чтобы их вернуть в телефон мне нужен вай-фай. Если ты захочешь мне позвонить по танго с этим будет проблема пока я у родителей.

Оффлайн/ Off- line
Форум » Турецкий язык - Türkçe » Переводы турецко-русский и русско-турецкий - Türkçe-Rusça, Rusça-Türkçe çeviril » Русско-турецкий, турецко-русский перевод смс писем текстов 4 (Переводы с русского на турецкий с турецкого на русский)
Страница 78 из 107«127677787980106107»
Поиск:
▲ Вверх